Riot Games Bombayı Patlattı, Yeni Oyun Geliyor

Dünya çapında oldukça geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran, dünyanın en büyük E-Spor turnuvalarını düzenleyen Riot Games, halen en fazla oynanan ve sevilen oyunlardan birisi olan League Of Legends dışında yeni bir oyun hazırlığı içerisinde olduklarını duyurdu. Battle Royale türünde yer alan PUBG ve Fortnite gibi oyunların ortaya çıkması sonucunda popülerliğini bir nebze kaybetti diyebileceğimiz League of Legends oyunu sonrasında Riot Games yeni oyunun sinyallerini verdi.

Birçok kişinin haberi olmamasına karşın düzenli olarak League of Legends’in resmi Youtube kanalları üzerinden “Ask Riot” yani “Riot’a Sor” adında bir paylaşım yapılıyor. Her hafta yeni bir bölüm yayınlayarak oyuncuların sorularını yanıtlayan şirketin bu hafta yayınlanan bölümünde oyuncuları heyecanlandıran yanıtlar yer alıyor. Ortalama 3-5 dakika uzunluğa sahip olan videolarda kullanıcıların aktarmış oldukları sorulara yanıt veriliyor. Dün yayınlanmış olan Riot’a Sor bölümü serinin 100. bölümü oldu. 100. Bölüme özel olarak seçilen bir soru olup olmadığını henüz bilmiyor olsak da bizleri oldukça heyecanlandıran bir soru bu bölümde yanıtlandı. Geçtiğimiz 100 bölüm içerisinde oyuncular tarafından Riot Games ekibine binlerce kere aktarılan soruya bu bölümde yanıt verildi. Oyuncuları heyecanlandırmayı başaran soruya verilen yanıt ise tüm oyuncuların beklediği yanıttı diyebiliriz.

Riot Games Yeni Bir Oyun Yapacak Mı?

riot-game-s

Tüm oyun severleri heyecanlandırmayı başaran ve video serisi içerisinde karşılaşan izleyenlerin içini bir anda kıpır kıpır yapmayı başaran soruya geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var; soru bombayı patlatmaya yönelik cevap alacağını tahmin etmeden komik bir üslupla sorulmuşa benziyor. Riot Games’e sorulan soru ve yanıtı;

  • Soru: “Sevgili Riot Games, Şirketinizin adının neden Riot ‘Games’ olduğunu düşünmekten uykularım kaçıyor. ‘Games’ çoğul bir kelime. İngilizce öğretmenime sordum, o da öyle dedi. Siz sadece bir oyun yapabilmişsiniz. Neden tekil kelimeyi kullanmıyorsunuz? Lütfen beni aydınlatın. İleride yeni bir oyun mu çıkaracaksınız? Sevgiler, endişeli bir sihirdar.”

Bu oldukça etkileyici ve bir bakıma eğlenceli soruya gelen cevap ise Riot Games’den beklendiği üzere aynı havada verilen eğlenceli bir cevapla netleştirilmiş oldu. İşte merak edilen o cevap;

  • Cevap: “Duymamış olabilirsiniz ama bir tane kutu oyunu yaptık. Blitz’le Poro toplamaca da var. Peki, bir gün daha büyük oyunlar da yapacak mıyız? Kim bilebilir?” “Evet!”

Bu cevaptan anlayacağımız üzere yeni bir büyük oyun yolda. Fakat oyun hakkında henüz netleşmiş bir bilgi veya paylaşılan detay bulunmuyor. Bu aşamada biz oyuncuların yapabileceği tek şey zamana bırakmak. Riot Games’in bu kadar büyük beklentileri bulunan oyuncuları mutsuz edecek bir oyunla karşımıza çıkmayacağını ummaktan başka bir şey yapmamız maalesef mümkün değil.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir