Koç Burcu Genel Özellikleri – Astroloji

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu, burçlar kuşağı arasında liderlik özelliklere sahip bir burçtur. Çoğunlukla zeki, maceraperest, tutkulu bir o kadarda idealist bir burçtur kendileri. Çevresindeki insanlar ile iyi anlaşması halinde onlarla yakın dost, sevgili ve bir eş olabilir.

İş hayatında yönetme ve disiplini sağlama konusunda doğal bir yeteneğe sahiptir koç burcu. Karşısına çıkacak zorluklar onun için önemsizdir. Başarılı olduğu konulardan biriside endüstriyel konulardır. Ara sıra büyük bir istek ve azimle başladığı bir işi, aynı performans ve istekle bitirmediği görülebilir. Bundan ötürü olacak ki ara sıra anlaşılmaz olma potansiyelleri vardır, tabi birazcık öfkede olağandır.

Olumlu Yönleri: Öncülük eder, macera ruhludur. Oldukça girişken ve yönetme konusunda ustadır. Hedefini belirler ve yüksek bir enerjiyle bunu başarmaya çalışır. Hazır cevaptır, kesinlikle dürüsttür.

Olumsuz Yanları: Egoludur, kendini her konuda öne sürmeyi sever. Alaycı ve isyankar bir yapısı vardır. Sabrını sınamayın, saldırgan bir yapısı vardır. Ara sıra ani çıkışlar yapabilir şaşırmayın.

Koç Erkeği

Eğer sizde bir koç burcu erkeğiyseniz muhtemelen kendinize oldukça güveniyorsunuzdur. Hareketli bir yapınızın yanı sıra enerjinizde oldukça yüksektir. Bu özellikleriniz toplum içinde dikkat çekmenize neden olabilir. Otoriter bir yapınız var değil mi? Otorite kurmak bir koç erkeğine keyif aldırır. Dik başlılığı onun hata yaptığı zaman kabul etmek istememesine neden olur ve bencil davranışlar sergilemeye iter.

Bir koç burcu erkeği için vazgeçilmezlerden birisi özgürlüğüdür. Bir koç erkeğiyle dost ya da arkadaş iseniz ona yaptıramayacağınız şey yok denecek kadar azdır. Dostluğa ve arkadaşlığa fazlasıyla önem verir. İnsanlara yardım etmek ve dertlerine ortak olmak hoşuna gider. Cömertliğiyle dikkat çeker. Maddi açıdanda özgürlüğü sevmesi, kendi işini kurmaya yöneltir onu. Onun için cazip bir tekliftir kendi işinin patronu olmak. Emir almaktan hoşlanmaz…

Eğer bir koç burcu erkeğini incitirseniz, oldukça kırıcı bir tavır sergiler ve asla sözünü sakınmaz. Sert bir dil kullanarak eleştiri yapabilir. Ev hayatı ve ailesi onun için çok önemlidir, fakat bu dışarıda olan hayatını sevmesine bir engel değildir. Oldukça hareketli bir yapısı olduğunu söylemiştik.

Koç Kadını

Eğer bir koç burcu kadınıysanız, konuşkanlığınız ve girişimciliğiniz öne çıkıyor olmalı. Hareketli yapınız ve konuşkanlığınız sizi ortamlarda fazlasıyla dikkat çekmenize yetecektir. Espri anlayışınız gelişmiş ve oldukça esprilisinizdir. Narin yapınız, alımlı davranışlarınız vardır. Eleştirmeye bayılırsınız, hoşlanmadığınız şeyler daima dilinizin ucundan çıkıverir. Kalabalıklarda farkınızı belli edersiniz, cazibenizle göz kamaştırırsınız.

İş hayatınızda oldukça hırslı ve idealistsiniz sayın koç kadını. Aklınıza bir şey koymuşsanız eğer onu ne olursa olsun gerçekleştirmelisiniz değil mi? Eğer bir yol çizdiyseniz, bu yoldan daima dışarı çıkılmayacak. Zamanı kullanmak sizin uzmanlığınız adeta, çalışkanlığınızdan olsa gerek. İçten ve samimi davranışlarınız sizin bir arkadaş grubu için vazgeçilmez kişi olduğunuzu gösteriyor. Her şeye rağmen içten içe bir huzursuzluğunuz ve tedirginliğiniz var değil mi? Kendinizi eleştirmeyi ve durmadan bir yarışın ortasındaymışçasına kendinizle uğraşmaya bayılıyorsunuz. Biraz fazla fedakâr değil misin? Dostların ve sevdiğin kişiler senin için çok önemli bir yere sahip.

Eğer bir koç burcu kadınını eleştiriyorsanız bunun onu fazlasıyla kırabileceğine emin olun. Evi ve ailesine inanılmaz düşkündür ve her konuda olması gerektiğini düşündüğü gibi bu konuda da mükemmeliyetçidir. Sürekli bir hareket halinde olmayı tercih eder ve boş anlarını kesinlikle bir şeylerle değerlendirir. Sosyal aktive veya spor, belkide dostlarıyla takılmak ona fazlasıyla keyif verir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir