Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Günümüzün en popüler sosyal medyası büyük bir yükselişte olan Instagram. Son güncellemeler ile birlikte aldığı yeni özelliklerden birisi mesajlaşma bölümünü kapsıyor. Öncelerinde Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarında karşımıza çıkan “Son Görülme” özelliği artık instagram için de aktif edildi. İsteğe bağlı bir seçenek olarak karşımıza çıkan bu özelliği, ayarlardan kapatmanız mümkün.

Facebook aldığı yeni kararlar ile Whatsapp ve Instagram için yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor. Yeni eklenen son görülme özelliği açık olduğunda sizin gibi son görülmesi açık olan kullanıcılar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Fakat son görülme özelliğini kapattığınız takdirde, arkadaşlarınızın son görülmelerini görmenize izin verilmiyor.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Başta Whatsapp olmak üzere Bip gibi birçok mesajlaşma uygulamasınde yıllardır kullanılan son görülme özelliğinin instagram’a gelmesi üzerine, gizliliğine önem veren kullanıcılar bunu kapatmak istiyor. Güncelleme ile birlikte özellik aktif edilirken, ayarlar bölümne eklenen yeni bir alan sayesinde isteyen kullanıcılara bunu kapatma özgürlüğü tanındı. İşte son görülmenizi nasıl kapatacağınızın ayrıntıları;

  • Instagram hesabınıza giriş yaparak, sağ altta bulunan profile yönlendirme butonuna basmalısınız. (Profil resminize)
  • Daha sonra profilinizde ayarlar(seçenekler) butonuna basmalısınız. Profili düzenle yazısının sağında, takip ettiğiniz kişi sayısının altında yer alır.

  • Ayarlar bölümüne girdiğinizde sayfayı aşağıya doğru kaydırmaya başlayın. Sonlara doğru karşınıza çıkacak “Hareket Durumunu Göster” yazılı alandan gerekli düzenlemeyi yapmalısınız. Otomatik olarak yanındaki açma kapatma tuşu mavi renkte yani Son Görülme Açık konumunda olacaktır.
  • Üzerine tıklayarak veya sola kaydırarak açma kapatma tuşunu gri renge yani Son Görülme Kapalı konumuna getirebilirsiniz.

Not: Resimlere tıklayarak büyütebilir, tam ekran görebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir