Boğa Burcu Genel Özellikleri – Astroloji

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Boğa burcu, burçlar kuşağı arasında sıcak kanlılığıyla tanınır. Arkadaş ve çevresindeki diğer kişiler ile oldukça iyi geçinebilen, sevecen ve oldukça çalışkan bir yapıya sahiptir. Çoğunlukla alıngandırlar. Duygularını dışarıya belli etmekten çekinirler. Çoğu zaman sakinlikleriyle öne çıksalarda, sinirlendikleri zaman tehlikeli ve hırçın bir kişiliğe bürünebilir.

Bir boğa burcu için konu işten açılırsa, hedeflerine ulaşmak için tüm güçlerini harcamaya bayılırlar. Her daim bir hedefleri vardır. Ne istediklerini çok iyi bilmek onların yapısında var. Bunu elde etmek için ellerinden ne geliyorsa yapabilecek potansiyel onlarda var. Sinirlenmesi halinde tehlike arz etselerde, konu aşk olunca oldukça masum birisi olabilirler. Sevdiği kişiye bağlılık ve sadık olmak doğalarında var.

Olumlu Yanları: Oldukça pratik fikirlere sahiptir. Güçlü değer ve yargıları vardır. Uyumlu ve kararlıdır. Sanat ve güzellik onun için önemli bir yere sahiptir. Sıcak kanlıdır, duygular onun için çok önemlidir.

Olumsuz Yanları: Tembeldir. Sıkıcı olabilir, inatçıdır. Kendine düşkündür. Yer yer alıngan olabilir.

Boğa Erkeği Özellikleri

Eğer sizde bir boğa burcu erkeğiyseniz inatçılığınız kesinlikle ön plandadır. Çalışkan yapınız ve hareketliliğiniz insanları etkilemeye yetiyor. Dışarıdan ilk bakışta sakin görünümünüz göze çarpıyor olsa da bunun altında yatan hareketli yapınız sizi siz yapıyor. Kızdığınız zaman inatçılıkta çığır açabilirsiniz ve asla ve asla düşüncelerinizden ödün vermek size göre değil.

Evine, ailene ve eşine bağlılık konusunda gerçekten bir örnek teşkil ediyorsun. Genel anlamda çocuklarla aranda bir bağ olsada kendi çocuğun varsa bununla arandaki bağ gerçekten takdire şayan. Senden on numara baba olur. Böyle göründüğüne aldanmayın, gizlenmiş sert bir kişiliği ve disiplini vardır. İşlerine oldukça fazla önem verir. Başladığı bir işi bitirmek konusunda genellikle başarılıdır.

Fiziksel olarak sağlıklı ve yapılı görünüme sahiptir. Fakat özellikle boyun bölgesi açısından oldukça hassastır. Bu konuda sağlığına dikkat etmesi gerekir. Karşı cins tarafından çoğu zaman oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadık olduğu kadar her anlamda fedakârlığa da açıktır. Lüks ve konfor onun için bir keyiftir. Lüks yaşama bayılır. Cömertliğiyle dikkat çeker ama savurgan bir yapıya sahip değildir. Sadık bir dost arıyorsanız, boğa burcu erkeğiyse eğer bulmuşsunuz demektir.

Boğa Kadını Özellikleri

Eğer bir boğa burcu kadınıysan, sessiz – sakin duruşun diğer insanlar tarafından dikkat çekecektir. Gerçekçisindir, otoriter bir tavra sahip olmak doğanda var. Girdiğin her ortamda yaptığın hareketler ve sergilediğin tavırlar insanların dikkatini çekmeyi başarır. Düşlediğin bir şeye ulaşmak için hırsını ortaya çıkarman, elinden geleni yapman çok doğal. Alışkanlıklarından kopamıyorsun değil mi? Sadakatsizlikten hoşlanmıyorsun çünkü. Bu alışkanlıklarına karşı tutumun olsa bile.

Boğa burcu kadını duygusal açıdan fazlasıyla hassas, bir o kadarda kırılgan bir yapıya sahiptir. Eğer birine değer verirse onun için elinden ne geliyorsa yapacağına emin olabilirsiniz. Sadakatsizlikten hoşlanmadığını söylemiştim. Dışarıdan soğuk göründüğüne bakmayın, oldukça yumuşak bir kalbe sahiptir kendileri.

Çalışkanlığı sayesinde eğer bir işe başlamışsa onu sonuna kadar sürdürür. Bir boğa kadını için maddi açıdan rahatlık oldukça önemlidir. Fakat girdiği işler konusunda kendini riske atacak adımlar atmayı sevmez. Merhametli ve yardımsever bir kişiliği vardır. Gönül işlerinde sevgi ve saygı onda öncelik sırasındadır. Sadık bir eştir kendileri. Boş zamanlarını değerlendirmeyi severler. Müzik dinlemek, el sanatları gibi aktivitelere bayılırlar. Boğa burcu kadını, evine düşkündür ve kesinlikle huzursuzluktan hoşlanmaz hatta nefret ederler. Kendilerine hediye alınmasından baya hoşlanırlar. Bir hediye ile gönlünü yumuşatman oldukça mümkün.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir