Astroloji Nedir? Astroloji Hakkında

Astroloji nedir, kısaca açıklamak gerekirse evrende yer alan gezegen ve yıldızların biz insanlar üzerinde etkisini / etkilerini yorumlayan bir bilim dalıdır. İnsanoğlunun yazılı tarihe geçmesinin ilk dönemlerinden itibaren hayatımızda yer alan astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Astroloji kaderinizi belirlemez. Hayatta yaşadığınız veya yaşayacağınız her şey kendi elinizdedir. Astrolojinin görevi ise dönemleri incelemektir. Sizlere fırsat anlarını, şansı zamanlarınızı sunar. Doğum haritanızda sizi sınırlandıran, zorlanmanıza neden olan şeyleri ve gecikmelerinizi gösterir. Her halükârda son karar insana aittir, nasıl hareket edeceğiniz ve neler yapacağınız bireysel iradenizle ilgilidir. Gezegenlerin doğru açılara gelerek şanslı dönemler yarattığı sırada evde oturmanız halinde tabi ki hiçbir şey olmayacaktır. Bu fırsatları değerlendirmek için harekete geçmelisiniz, doğru zamanda harekete geçmek başarıyı getirecektir. Yine benzer şekilde gezegenlerin pozisyonlarından dolayı zorlayıcı geçecek dönemlerde, gerekli azmi göstermeniz halinde tüm zorlukları rahatlıkla aşabilirsiniz.

Dünyanın varoluşundan beri insanlar ve doğa arasında geçen “varoluş “ savaşında insanların kullandığı en etkili araçlardan birisi Astrolojidir. Başlangıçta ilk insanların, özellikle gökyüzünden gelen doğal afetlere karşı onları kontrol etme çabasından doğmuştur. Günümüzde bir bilimsel değeri olmadığına inanılan bir “bilim” olarak karşımıza çıkar.

Temelinde semboller yardımıyla akıl yürütme ve tümevarım yöntemi vardır. Kendisi dışında birçok bilim dalıyla ortak bağlantıları olan Astroloji yardımıyla, doğum haritasının yorumlanması sonucu insanların kişiliği, hayatı, keşfedilmeyi bekleyen potansiyelleri, benimsenmiş alışkanlıkları, fiziksel sorunları, yetenek ve ilerleyen dönemlerdeki dinamizmi rahatlıkla tespit edilebilmekte.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir